Turėtos vaikystės patirtys nulemia didelę dalį mūsų gyvenimo, nes tuo metu vystosi smegenys, kuriasi nauji mąstymo ir elgesio modeliai. Kartu su įvardintais vyksmais auga ir fizinis kūnas, kurį taip pat reikia išmokti valdyti. Besiformuojantys judesiai užtikrina gebėjimą savarankiškai atlikti veiksmus ir ateityje išvengti traumų ar net skausmų.
Vertinant vaikų judesio raidą, neretai tampa svarbūs ir kineziterpeutai. Tai judesio specialistai, puikiai suprantantys kūno sandarą bei jos funkcijas. Kineziterapijos pagalba yra palaikomi, atstatomi ar sukuriami nauji judesiai. Jų dėka lengviau pajusti ir kontroliuoti kūną. Taip pat terapijos turi teigiamą įtaką kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų būklei.
Verta paminėti, kad kineziterapeuto darbo tikslas nuolat kinta, nes jis priklauso nuo individualios šeimos situacijos. Kitaip tariant, kokią problemą reikia spręsti. Tai gali būti koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas, raumenų stiprinimas, judesių planavimo lavinimas ar skausmo mažinimas, kuris galėjo atsirasti, pavyzdžiui, dėl netaisyklingos laikysenos.
Dažnai užduodamas klausimas „kada reikėtų kreiptis į kineziterapeutą?“ – neturi vieningo atsakymo, nes tėvai gali konsultuotis su kineziterapeutu vedini šeimos gydytojo rekomendacijos ar nusprendę patys įsitikinti, jog vaikų judesio raida atitinka einamąjį amžiaus tarpsnį. Profilaktinio apsilankymo metu pateikiama naudingų patarimų, susijusių su fizine veikla namuose. Tėvų įsitraukimas taip pat svarbus, nes skatina vaiko motyvaciją ir norą atlikti reikiamas užduotis.
Žinoma, kineziterapija yra skiriama ir kaip viena iš reabilitacijos formų. Ji padeda vėluojant judesių radai, vaikams, turintiems autizmo spektro, dėmesio ir hiperaktyvumo (ADHD) sutrikimus, cerebrinį paralyžių, spinalinę raumenų atrofiją, galvos ir nugaros smegenų traumą ar genetinius sutrikimus. Kineziterapeutai jiems padeda kurti savarankiškumą, mokant valdyti ir stiprinti kūną, formuojant ar atkuriant kasdienai reikalingus judesius.
Kiekvienas vaikas yra skirtingas. Todėl vieno teisingo gydymo būdo nėra. Kineziterapeutai taiko įvairias priemones ir metodus, kurie leidžia tiksliai įvertinti vaiko būklę bei parinkti tai, kas būtų efektyvu konkrečioje situacijoje. Terapinio centro „Aš pats“ kineziterapeutai dirba derindami pasyvius ir aktyvius (į tikslą ir vaiko motyvaciją orientuotus) metodus.